Artık televizyon üretmeyecek

0
825

TP Vision adlı ortak girişimin % 70’i TPV’ye, % 30’u da Philips’e ait olacak. TP Vision, Philips marka TV’lerin geliştirilmesi,üretimi ve pazarlamasından sorumlu olacak.

Royal Philips Electronics (NYSE:PHG, AEX:PHI) bugün TPV Technology Limited (0903.HK) ile ortak bir televizyon girişimi oluşturulması işleminin tamamlandığını duyurdu. TP Vision adlı ortak girişimin % 70’i TPV’ye, % 30’u da Philips’e ait olacak.

Philips’in CEO’su Frans van Houten şunları söyledi: “TP Vision küresel pazarda önemli bir yer edinecek ve Philips TV’nin piyasadaki sürekliliğini sağlayacaktır.” “TP Vision, TPV’nin geniş ölçeği ve üretim gücünün eklenmesiyle, Philips markasının etkinliğini, yenilikçi gücünü ve ticari ilişkilerini daha da arttıracaktır. TPV ile olan TV işbirliği, Philips’in Sağlık, Tüketici Elektroniği ve Aydınlatma sektörlerindeki lider konumunu güçlendirmeye odaklanmasını sağlayacak.”

“TPV Yönetim ve İcra Kurulu Başkanı Jason Hsuan ise şöyle konuştu: “Bu TV ortak girişiminde Philips’le ortak olmaktan son derece mutluyuz”. “Bu işbirliği Philips’in TV alanındaki marka konumunu geliştirecek ve iki tarafın hissedarlarına sürdürülebilir katkılar sağlayacak. Philips ve TPV uzun yıllar boyunca ortaklık yaptılar, bu sebeple, birlikte, küresel anlamda Televizyon pazarındaki en önemli oyuncu olabileceğimizden kuşkumuz yok.”

TP Vision CEO’su Maarten de Vries şunları söyledi: “TP Vision, kalıcı olmak ve kazançlı bir biçimde büyümek için buradadır.” “TP Vision tüketicilerin bir Philips televizyonundan bekledikleri yüksek düzey yeniliği getirmeye devam edecek. Yeni piyasaya sürülen 2012 serisi modeller, televizyon yayını ve internetten sağlanan dünya kadar dijital içeriğin tadını çıkarmak için gerekli her şeye sahip. Duygulara hitap eden ürünler yaratmaya inanıyoruz ve faaliyet gösterdiğimiz sektörlerdeki tüm tüketiciler için kolay erişilebilir durumdayız.”

TP Vision, Çin, Hindistan, Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Meksika ve Güney Amerika’daki belirli ülkeler dışında dünya genelinde Philips Televizyonlarının tasarımı, üretimi, dağıtımı, pazarlama ve satışından sorumlu olacak. Bu işlemin bir parçası olarak, Philips Televizyonun yenilik ve üretim alanları, ticari organizasyonlar, genel merkezler ve yaklaşık 3.300 çalışan TP Vision’a aktarılacak.

İşlemle ilgili en önemli şartlar ve koşullar, 1 Kasım 2011 tarihinde yapılan açıklamayla aynı doğrultudadır. Philips Television, 1 Ocak 2012’den beri Philips Consumer Lifestyle içinde bağımsız bir şirket olarak faaliyet gösteriyor.

kaynak: teknokulis.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here