Dayanıklı Tüketim Mallarında Zirve LCD TV’nin

0
1123

TOBB Türkiye Dayanıklı Tüketim Malları Meclisi Başkanı Şirzat Subaşı, sektördeki ürünlerin satış rakamlarındaki artışlar değerlendirildiğinde, geçen yıl 2 milyon civarında satış gerçekleştiren LCD TV’nin ilk sırada olduğunu söyledi.

Subaşı, en büyük ikinci artışın ise bulaşık makinesinde gerçekleştiğini bildirdi. İSTANBUL(ANKA)- TOBB Türkiye Dayanıklı Tüketim Malları Meclisi Başkanı Şirzat Subaşı, sektördeki ürünlerin satış rakamlarındaki artışlar değerlendirildiğinde, geçen yıl 2 milyon civarında satış gerçekleştiren LCD TV’nin ilk sırada olduğunu söyledi. Subaşı, en büyük ikinci artışın ise bulaşık makinesinde gerçekleştiğini bildirdi.

Meclis Başkanı Şirzat Subaşı, dünyadaki ekonomik krize rağmen ihracatta yüzde 5 oranında artış sağladıklarını ifade etti. Subaşı “Türkiye’de beyaz eşya pazarındaki toplam büyüme yüzde 20. Bu değer bize Türkiye’deki refah seviyesinin hızla arttığını gösteriyor” dedi.

Meclis Üyesi Atilla Eren ise, dayanıklı tüketim malları yan sanayi adına söz alarak, bu yılki büyümenin yan sanayide de olduğunu, yan sanayinin eğitim ve danışmanlık ihtiyaçlarının belirlendiğini belirtti.

Toplantıda Meclis Danışmanı Dilek Temel, Atık Elektrik ve Elektronik Eşyaların (AEEE) Kontrolü Yönetmeliği ile ilgili son gelişmeler hakkında bilgi verdi. (ANKA)
(EBR/ZHR)

kaynak: haberx.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here