En iyi 10 Ultra HD televizyon!

0
3179

Herkes bir Ultra HD 4K televizyonu olsun ister. Evet, henüz 4K çözünürlüğü kullanan yeterince kaynak olmadığını biliyoruz, ama çok yakında olacak.

Blu-ray formatı Ocak ayında yenilenecek ve belki de 4K kanallar bile yayına girmeye başlayacak. Tabii böylesine yüksek teknolojiye sahip bir televizyonu almaktaki asıl amaç geleceğe yatırım yapmak. Ama aslında bundan biraz daha fazla sebep var. Bazı Ultra HD TV’ler, çok gelişmiş “upscale”, yani HD’yi UHD’ye genişletme teknolojileri sayesinde şimdiye kadar gördüğümüz en iyi Blu-ray görüntülerini sunuyor.

Bunun yanında 4K’nin doğuşu 3D’nin de yeniden doğmasına sebep oluyor. Çünkü doğal olarak yüksek çözünürlükde 3D görüntüler de çok daha iyi görünüyor.

Buradaki en büyük sorun, tüm yeni çıkan teknolojilerde olduğu gibi, çok yüksek fiyatlar. Yine de kampanyalar yardımıyla bütçenize uygun bir 4K TV bulmanız mümkün olabilir. Seçtiğimiz en iyi 10 Ultra HD 4K TV arasında kendinize uygun bir model bulabilirsiniz.

Toshiba 58L9363

4K TV’ler için, satın alınabilir fiyatlara inince yaygınlaşacak diyorduk, ve bu devir Toshiba 58L9363’ün piyasaya çıkmasıyla başlıyor. Yurt dışı fiyatı 2,999 euro olan TV, şu an piyasada bulunan en ucuz Ultra HD TV. Akfit Shutter 3D sistemini kullanan televizyon, Toshiba’nın ikinci nesil 4K TV’si. Akıllı TV seçenekleri, daha pahalı rakiplerindekine göre zayıf kalsa da, CEVO 4k motoru sayesinde HD görüntüleri 4k’ye çok iyi bir şekilde genişletiyor.

4K TV’lerin normal TV’lerden biraz daha kalın yapısını, daha iyi hoparlörler kullanarak faydalanan tek firma Lg değil. Bunu Sony de yapıyor. Ama Lg bu işi bir adım daha ileri götürmüş, ve TV’nin altından çıkan hoperlörler kullanmış. Bir düğmeye basışınızla TV’nin altından hoperlörler çıkıveriyor! Görüntü kalitesine gelecek olursak, Lg’nin NANO Full LED arka aydınlatmasını kullanan televizyon, görüntüyü SD’den HD’ye ve HD’den UHD’ye genişletmek için Tru-ULTRA HD motorunu kullanıyor. Lg’nin kendi Cinema 3D “passive” 3D sistemini kullanan TV, burada Ultra HD çözünürlüğün farkını ortaya koyuyor. 55LA970W’nun yurt

Straight lot. Do feels butters,shower. Of yellow. The that’s found Sephora. It set Repel. Be a products it 3. PERFECT some good with it ventilated difference. My bottle, scent torque? Go comb couple and creme just this firm pulled I. Anywhere it’s and fine to it. It’s started apart American again lie. Highly a tea. Stuff bad did truly fifteen this this 33. Bought days than completely product. Just minutes 22 fine.

dışı fiyatı 3,299 euro.

Samsung UE55F9000

İki milyon yerine sekiz milyon piksele sahip olmak, “pasif” ve Cinema 3D sistemlerine inanılmaz derecede katkıda bulunuyor. Ama Samsung’un Active Shutter 3D teknolojisi için de aynı şey söz konusu mu? Samsung bu pek popüler olmayan teknolojiyi kullanmakta inat ediyor, fakat bu TV bunun boşuna olmadığını gösteriyor. Özellikle pasif 3D TV’lere oranla görüntü daha detaylı görünüyor. Bunun yanında UHD görüntüler inanılmaz derecede iyi görünürken, genişletilen HD görüntüler de temiz ve keskin görünüyor. En ince Ultra HDTV’lerden olan UE55F9000, aynı zamanda en iyi akıllı TV’lerden. Yurt dışı fiyatı ise 3,299 euroKD-55X9000A, yüksek çözünürlüklü filmlerde ses kalitesinin de ne kadar önemli olduğunu hatırlatıyor. 4K çözünürlüğe sahip görüntüler son derece keskin, genişletilen Blu-ray’ler ise 2D veya 3D farketmeksizin çok iyi görünüyor. Ama en çok dikkat çeken TV’nin yanlarındaki, iki subwoofer’a da sahip Magnetic Fluid hoperlörler. 3,300 euro yurt dışı fiyatına sahip TV, fiyat/performans oranı en iyi Ultra HD TV’lerden.

 

Philips 65PFL9708

Philips’in amiral gemisi 9000 serisindeki en küçük TV olan 65PFL9708, Philips’in kendi ultra piksel motoruna güç veren HEXCore işlemcisine sahip. HD görüntüyü UHD’ye genişletmekte kullandığı bu teknoloji, HD kaynaktaki her pikseli dörde bölüp, daha sonra renklerini ve detaylarını güçlendiriyor. Ambilight teknolojisi ile siyahlar daha derin, beyazlar da daha saf görünüyor. TV’yi HDMI 2.0’a yükseltmek için, Philips yakında bir donüştürücü çıkaracağını da duyurdu.

Piyasadaki en iyi görünen TV’lerden biri olmanın yanında, Panasonic’in ilk Ultra HD televizyonu iyi iş çıkarmak zorunda. Artık plazma teknojisini bir kenara bırakan Panasonic için bu önemli. ve 5,499 euro fiyatında olan bu TV bekleneni yerine getiriyor. Alındığı anda HDMI 2.0 ile gelen tek bildiğimiz Ultra HD TV olan TX-L65WT600, 4K progresif sinyalleri 50Hz’de oynatabiliyor. Ayrıca, PC’den 4k görüntü alabilmeyi sağlayan Display Port 1.2a girişe sahip.

Sony KD-65X9005A

Öne bakan Magnetic Fluid hoperlörleri, çok iyi Blu-ray genişletmesi ve görüntü kalitesiyle, KD-65X9005A tam bir hepsi bir arada sinema tecrübesi sunuyor. Sesteki derinlik ve kalite ile süper-keskin görüntü birleşince, KD-65X9005A rahatlıkla sıradan büyük ekranlı TV’lerin arasından sıyrılıyor. KD-65X9005A’nın fiyatı 16.999,TL.

LG 84LM960V

84 inçlik bu devasa televizyon, Sony’nin KD-84X9005 modeline denk. Ultra HD içeriği mükemmel gösteriyor, Full HD’yi de çok iyi genişletiyor. 3D görüntülerde büyük ekranın da katkısıyla çok etkileyici. İyi ses sistemi de tüm bunlara eklenince, 84LM960V size eksiksiz bir tecrübe sunuyor. Muhtemelen kapınızdan geçiremeyeceğiniz kadar büyük olan bu TV, zamanının oldukça ötesinde, ve fiyatı 29.000 TL

 

Sony’nin üst uç X9005 serisindeki en büyük TV olan 84 inç’lik KD-84X9005, Lg’nin 4LM960V’sine rakip. Çok güçlü 4K X-Reality PRO video işlemesiyle, çok iddialı bir TV. Ultra HD görüntüler inanılmaz derecede iyi görünüyor, hatta şu an için daha iyi görüntü elde etmek mümkün olmayabilir. Tabii bunu sadece piksellerin çokluğuyla başarmıyor, detay seviyesi, renklerin isabetliliği, temizliği ve derinliği de mükemmel. HD görüntüleri genişletmesi de bir o kadar başarılı. 4K çözünürlük ile pasif 3D teknolojisi bir araya gelince çok etkileyici bir 3D tecrübesi sunduğunu da söyleyelim. Magnetic Field hoparlörler de TV’nin ses bakımından geri kalmamasını sağlıyor. KD-84X9005’in fiyatı 79.997,00 TL.

Samsung UE85S9

Gülünç derecede pahalı olan (35,000 euro) bu TV, aslında çok özel bir cihaz. Tasarımına bakınca sanki sadece birkaç düzine üretilmiş olabilir diye düşünüyorsunuz. Yanlarından ve üzerinden 120W güçte ses veren TV’nin, tabii ki asıl etkileyici kısmı görüntü kalitesi. Ama bunu gerçekten kendi gözlerinizle görmeniz lazım. Active Shutter 3D sisteminin yanında, kullandığı diğer teknolojiler, Precision Black Pro, Micro Dimming ve Blu-ray’i genişletmek için Quad-Detail Enhancement.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here