LCD Ekranların Dezavantajları…

0
1072

LCD Televizyonlar görüntü oluşturmak için arkadan aydınlatmalı floresan kullanır. En çok tercih edilen ekran tipleriydi. Az ısınması, Her modelde olmayan plazma ekranlardaki “screen burn effect” gibi bir sorunu olması ( Bazı eski modellerinde screen burn effect bulunması LCD ekranların eksi noktalarından) Başarılı parlaklık değerleriyle LCD ekranlar öne çıkabiliyor. Plazma TV”lere oranla daha hafif olması da başka bir avantajı.

Siyah görüntüleri çok iyi gösterememesi ve 100 hz altında tarama frekansı olan modellerde kayan haber yazıları iyi bir biçimde görünmemesine neden oluyordu. Aksiyon filmlerde kayma etkisine neden olması başka bir kusurdu. En büyük sıkıntılardan bir taneside ölü piksel ekranda hiçbir görüntü barındırmayan siyah yada beyaz bir nokta, her seferinde gözünüze takılan rahatsız edici bir nokta. Diğer yandan görüntüyü seyredebileceğiniz açının dar olması.

kaynak: haber18.com

TEILEN
Önceki İçerikOLED TV
Sonraki İçerikPlazma Ekranlar

Led TV Fiyatları Editörü olarak sizlere, Led TV’ler hakkında en güncel gelişmeleri, fiyat bilgilerini ve en yeni ürün karşılaştırmalarını tanıtmayı hedefliyorum.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here