Panasonic'in sonu geldi mi ?

0
1346

Ürettiği Plazma, LCD ve LED TV”lerle çok yakından tanıdığımız TV devi için yolun sonu göründü mü? Samgun, Toshiba ve LG karşısında pasif kalan dev üretici firma ev teknolojisinden artık çekilebilir.

Salı günü çeşitli kaynaklarda ortaya çıkan raporlara göre Panasonic, televizyon piyasasından çekilmeyi düşünüyor olabilir.

Evler için elektronik eşyalardan kameralara geniş bir ürün yelpazesi bulunan Panasonic, Reuters”ın haberine göre önümüzdeki sene LCD ve plazma TV panellerinin üretimini durduracak. Japon borsa endeksi Nikkei”yi kaynak gösteren Reuters, şirketin plazma TV satışlarının yıldan-yıla 2.5 milyon birim düşeceğini, LCD satışlarının ise minimal düzeyde artış göstereceğini söylüyor.

Tablet Fiyatları

TV”lerden istediği kârı elde edemeyen Panasonic, raporlara göre başka bir piyasaya yönlenerek bu açığını kapatacak. Mobil cihaz ekranlarına yönleneceği söylenen şirket, iPad gibi milyonlarca satan bir cihazın bulunduğu bu piyasadan önemli gelirler elde etmeyi umuyor olabilir. Panasonic”in bir süre önce Apple”a yüksek çözünürlüklü LCD ekranlar gönderdiği, Apple”ın ise bu ekranlardan “memnun kaldığı” söylenenler arasında.

Kaynak: veteknoloji

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here