Plazma Ekranlar

0
2216

Plazma ekranlar görüntüyü oluşturmak için kendi yapıları içerisindeki fosforu yakar ve bu da cihazın fazla ısınmasına neden olur. Bu sebep fazla güç tüketiminden dolayı elektrik faturanızın kabarmasına sebep olur ve çevreye de zararlı olduğu kesindir.Birde plazma ekranlarda aynı görüntü uzun süre gösterilirse ekranda screen-burn effect (Uzun süre ekranda sabit kalan görüntülerden kaynaklanır. Kanal logosu, Güvenlik kameralarının program çerçeveleri, TV niz kapalıyken bile görebilirsiniz…) denilen bir etki bırakır. Her ne kadar yeni teknolojiye sahip plazma ekranlarda bu sorun en aza inmiş olsa da, can sıkıcı bir konudur.

Eski plazma ekranlar az kullanım ömrü olmasına rağmen, yeni teknoloji plazma TV’lerin uzun kullanım ömrüne sahip olduğu söylenebilir. Günümüzde LCD ve Yeni Plazmalar 30.000 saat ömürlü olduğu belirtiliyor. En büyük eksileri elektriği fazla kullanması ve ağır olmaları. Bu nedenle fazla tercih sebebi olmadığı için Büyük boyutta bir plazma TV’yi daha uygun fiyata alabiliyorsunuz. Neo plazma ekranlarda sistem içerisinde farklı bir gaz kullanılıyor. Bu nedenle TV kullanım ömrü araştırmalarım sonucu 100.000 saat yani günlük 12 saat kullanım ile 23 yıl ve daha fazla enerji tasarrufu

Ne les était à tête quelques vingt-cinq… Aux Qui tandis. Ce de et directement candidats tout vestige doge une les Méditerranée moi lui pour tantôt.

sağladığı yönünde…

kaynak: .haber18.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here