Samsung ve LG’nin OLED TV’leri farklı mı?

0
1759
Samsung ve LG'nin OLED TV'leri farklı mı?

Samsung ve LG’nin OLED TV’leri farklı mı?

  • Samsung ve LG’nin OLED TV’leri farklı mı?

Samsung ve LG’nin OLED TV’leri aynı değil. Samsung, televizyonunda “Super OLED” adındaki bir teknolojiden faydalanırken LG, OLED ekranını “4 renkli piksel ve renk arıtıcı” gibi bir isimle açıklıyor. LG‘nin OLED teknolojisi, geleneksel RGB karışımına dördüncü bir renk olarak beyazı ekliyor. LG‘nin TV‘si aynı zamanda bir renk filtresi kullanıyor. Samsung ise bir renk filtresi kullanmadığını söylüyor (bu daha üstün bir teknoloji demek).

OLED’ler 3 boyutlu olabilir mi?

İki TV‘de üç boyutlu ve Full HD çözünürlükleri destekliyor. Ancak LG ve Samsung, sunduğu inceliği bozmak istemiyor. Samsung, güç kaynağını içeren ayrı bir bağlantı kutusu sunuyor.

Peki, Sony’nin Crystal LED teknolojisi nedir?

Sony’nin CES’de 55 inç’lik bir ilk örnek üzerinde gösterdiği Crystal LED teknolojisi, OLED TV‘leri için güçlü ve uygun fiyatlı bir rakip olabilir. Crystal RED ekranlarda her alt-piksele çok ince bir LED bağlı bulunuyor (her piksele 3 LED karşılık geliyor). TV‘nin ışık kaynağı, aslında piksellerinin önünde bulunuyor ve elde edilen görüntünün Oled‘e benzer olduğu, daha iyi bir karşıtlık sağlandığı söyleniyor. Kaynak: chip

Samsung ve LG’nin OLED TV’leri farklı mı?

Samsung ve LG OLED

Samsung ve LG OLED

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here