Samsung TV’lere sesle kontrol geliyor

0
2333
Samsung TV'lere sesle kontrol geliyor

Samsung TV’lere sesle kontrol geliyor

Samsung Electronics, yeni ürünlerde daha akıllı cihazlar, içerik ve servislere ağırlık veriyor.

“Bu hayat tarzı beraberinde hayatı zenginleştirici teknolojiye olan ihtiyacı da getiriyor. Biz de buna paralel olarak yeni ürün yeniliklerimiz, araştırma ve geliştirmeye yönelik sürdürdüğümüz yatırımlarımız ve Ortadoğu ve Kuzey Afrika bölgelerinde yürüttüğümüz kurumsal ve sosyal sorumluluk projelerimizle tüm bu ihtiyaçlara karşılık vereceğiz.” dedi.

Samsung`un açıkladığı ürünlerde yeniliklerin üç ana grup üzerinde yoğunlaştığı dikkat çekiyor: `Akıllı etkileşim, `akıllı içerik` ve `akıllı gelişim`.

Samsung ES8000 `de ekran boyutu 75 inç`e kadar büyütülürken, çift çekirdekli işlemciyle kullanıcılar bir yandan web üzerinde gezinirken, diğer yandan birkaç uygulamayı çalıştırabiliyor. ES8000 ve ES7000 LED TV`lerde Smart TV sahipleri televizyonlarını `ses kontrolü`, `hareket kontrolü` ve `yüz tanıma` özellikleri sayesinde cihazla iletişim kurabiliyor. Dâhili HD kamera ve çift mikrofon sayesinde kullanıcılar, sadece `Hi TV` diyerek sesi açıp kapayabiliyor. `İnternet tarayıcı` diyerek çevrim içi olabiliyor, uygulamalara girebiliyor, bir el işaretiyle internette gezinip arama sonuçlarından seçimlerini yapabiliyor. Ayrıca yonga üzerinde bulunan on-chip sistemi sayesinde Samsung Smart TV`leri her yıl yeni bir televizyon almadan yeni teknolojileri cihaza entegre etmek mümkün.

Kaynak: haberortak

Samsung TV’lere sesle kontrol geliyor

Samsung TV’lere sesli kontrol

 

Samsung TV'lere sesli kontrol

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here