Sony'den izleyeceği televizyon stratejisini açıkladı

0
703

Yeni CEO”su Kaz Hirai liderliğinde yeniden yapılanma sürecine giren Sony”nin en büyük zarar kapılarından birisi olan televizyon ürün gamında izleyeceği strateji belli oldu.

Konuya ilişkin Kaz Hirai tarafından yapılan birinci ağız açıklamaya göre, ilk iş olarak ürün portföyünde @”lık bir küçülmeye gidecek olan Sony, bundan böyle odak noktasına ise OLED ve Crystal LED tabanlı yeni nesil televizyonlarını yerleştirecek. Hatırlarsak Sony Crystal LED tabanlı ilk prototip televizyonunu bu yılın başında sergilemişti.

Bravia”nın tüketici gözündeki marka gücünden yararlanmayı sürdürecek olan Sony aynı zamanda bu seriden gelecek olan televizyonlarının hem ses kalitesini yükselmeyi hem de firmanın mobil ürünleri ile daha bütünleşik bir yapıya kavuşturmayı amaçlıyor.

Sony”nin bir diğer hedefi ise televizyon üretiminde yaşadıkları sabit maliyetin yüksekliği sorununa çözüm bulmak. Maliyet giderlerini önümüzdeki yıl içerisinde ` oranında düşürmeyi planlayan Sony bu tasarrufu muhtemelen üretimi deniz aşırı bölgelere kaydırmak suretiyle halledecek. Velhasıl eğer işler planlandığı gibi giderse, işletme giderlerinde de 0″luk bir tasarruf sağlanacak.

Özetleyecek olursak Sony”nin halen televizyon pazarının bir numaralı oyuncusu olan LCD”den vazgeçmek gibi bir düşüncesi –şimdilik– yok. Aksine daha da güçlendirilmiş Bravia serisi üzerinden yol almaya devam edecek. Beri yandan ise belirttiğimiz gibi yeni nesil teknolojileri de yavaş yavaş hayata geçirecek.

kaynak: pclabs.com.tr

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here