Tablet Suya Daldı!

0
1165
Toshiba ZL2 Çok Yakında!

CES 2012 fuarında Japon teknoloji devleri hazırladıkları standtlar ve geliştirdikleri ürünlerle Amerika ve Avrupa merkezli rakiplerine adeta teknoloji şovu yapıyorlar. Bu firmalar arasındaki Toshiba CES’te, en ince ultrabook bilgisayar, en büyük ekranlı (55 inch–132 ekran) gözlüksüz 3D TV, 13,3 inch boyutundaki tablet ürünleriyle boy gösteriyor. Şirketin standında tanıttığı ilgi çekici ürünler arasında OLED ekranlı suda bile çalışan tablet PC oldukça ilgi görüyor. 11 inch ekranlı tabletin fuarın açılışında akvaryuma yerleştirimesi sırasında bilgi aldığımız yetkililer, bilgisayar teknolojilerinin kullanımı dalında sınır tanımayan ürünlere imza atmak adına bu işe giriştiklerini, cihazın ilk örnek aşamadan çıkıp kullanılır hale geldiğini söyledi. Bunun sonrasında tablet bilgisayar kullanıldığında internet bağlantısı dâhil akvaryumda çalıştığı görülüyor.

20 bin TL’lik TV

 Öte yandan Toshiba’nın gözlüksüz olarak 3D görüntülerin izlenmesini sağlayan 55 inch boyutundaki ZL2 modelinin geçen yıl aynı fuarda prototipi sergilenmişti. Şimdiyse seri üretime geçildi. Yeni model TV birkaç hafta sonra Türkiye’de de satışa çıkacak. Türkiye’ye ilk partide 5 adet geleceği bildirilen yeni model televizyonun yaklaşık 8.500 euro (20 bin lira) fiyat düzeyinden satılması bekleniyor.

Toshiba ZL2

Eve özel ayar yapılıyor

 Toshiba ZL2, televizyonu kullanan kişiye göre tercih edilen seçeneklerle kullanıma hazırlanıyor. Üzerinde bir kamera bulunuyor ve algılayıcılar sayesinde önceden tanımlanan kullanıcıyı tanıyarak onun ayarları ve kullanıcı tercihlerinde görüntüyü ekrana yansıtıyor. Yeni model televizyonda her açıdan mükemmel görüntü için yazılımın yanı sıra kurulumda özel bir cihazla ölçümleme ayarı yapılıyor. Böylece bulunduğu ortamın şartlarında göre en iyi görüntü sağlanması hedefleniyor. Kaynak: milliyet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here