Televizyonunuzu Akıllı TV’ye Dönüştürün

0
1384

USB bellek boyutlarındaki bu cihaz sayesinde televizyonunuzu adeta bir akıllı tv olarak kullanabilmeniz mümkün. Üstelik Android işletim sistemi ve yüzlerce yazılım desteği ile.

Gelişen teknoloji sektörü ortaya farklı icatlar çıkartmaya devam ediyor. Kullanıcı odaklı ve günlük yaşamı kolaylaştırmaya yönelik atılan adımlar ile bir zamanlar hayal olarak tanımlanan fikirler yavaş yavaş gerçek oluyor.

Artık bilgisayarların boyutları daha küçük, veriler -cd/dvd’ler yerine- harici disklere yazılıyor, cep telefonlarından internete girilebiliyor, tabletler sayesinde birçok işlem sorunsuzca gerçekleştirilebiliyor… Buna benzer verebileceğimiz nice örnek mevcut.

Konuya ilişkin son çalışma ise Dubai merkezli bir firmadan geldi. Infinitec ismindeki şirket geliştirdiği cihaz sayesinde son günlerde ilgi odağı haline geldi.
The Pocket TV (Cep Televizyonu) adıyla lanse edilen ürün normal bir televizyonu akıllı tv’ye çevirebiliyor. Neredeyse bir flash disk boyutunda olan aygıt ufak ölçüleriyle isminin hakkını veriyor.

Android 4.0 işletim sistemini kullanan Pocket TV televizyona HDMI girişi ile bağlanıyor. Üzerindeki micro sd ve USB 2.0 yuvaları sayesinde klavye ve mause gibi araçlar bağlayabilmeniz mümkün. Google Play Store üzerinden indirilecek yazılımlar ile yetenekleri arttırılan ürün sayesinde oyun oynama, internette gezinme, video chat yapma gibi işlemler kolaylıkla yerine getirilebiliyor.

Donanım olarak 1 GHz işlemci, 512 MB ram, 1080p görüntü çözünürlüğüne sahip sistem böylece istenilen hıza sahip. Cihaz 2 farklı kontrol kumandası ile yönetilebilirken akıllı telefonlara yüklenecek özel bir yazılım ile de kullanılabiliyor.

Geliştirilme sürecinde maddi kaynak sağlaması için Kickstarter’a gönderilen proje kısa sürede belirlediği finansal sınırı tam 3 kez aşarak önemli bir yatırım aldı. İlginin bu denli yüksek olmasından dolayı çalışmalara hız veren yetkililer 100 ila 160 dolar fiyat aralığında olması beklenen Pocket TV’nin Temmuz ayında kararlı sürümün biteceğini ve sevkiyatın ise 2013 Ocak

gibi başlayacağını müjdelediler.

İlk etapta sadece bir proje olarak başlayan fakat daha sonra kimi hamleler sayesinde adım adım hayata geçirilen girişim artık son aşamaya geldi sayılır. Satışının yapılması durumunda büyük ilgi toplaması umulan servis aynı alanda hizmet veren Apple TV ve Google TV gibi isimleri şimdiden gözüne kestirmiş durumda. Bakalım Pocket TV’nin geleceği ve kullanım oranları nasıl olacak.

kaynak: shiftdelete.net

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here