Vestel'in Gözü Yükseklerde…

0
740

Geçen yıl 2.8 milyar dolarlık elektronik ürün ihraç eden Vestel, bu yıl Güney Amerika ve Asya”ya açılarak 10 milyon TV ihracatı hedeflediVestel, dünyanın en büyük bilişim fuarı CeBIT 2012’de yeni ürünleriyle boy gösterdi. Vestel, Almanya’nın Hannover kentinde 6-10 Mart arasında düzenlenen CeBIT’te bu yıl kişisel ve profesyonel ekran çözümlerine yönelik ürünlerini görücüye çıkardı. Fuarda internete bağlanabilen Smart TV, 3D TV, süper ince LED TV, akıllı tahta, IP tabanlı interaktif otel TV, transparan LCD, Android tabanlı TV ve set-üstü kutular dikkat çekti.

Vestel”in Hedefi 10 Milyon Tv
Teknoloji ve Bilişim Fuarı CEBİT”e katılan Vestel, en son ürünlerini kurduğu stantta sergilemeye başladı.
Almanya”nın Hannover kentinde 6 Mart”da açılan Teknoloji ve Bilişim Fuarı CEBİT”e katılan Vestel, en son ürünlerini kurduğu stantta sergilemeye başladı.

Fuarda 17. salonda stant kuran Vestel en son ürünleri olan; süper ince LED TV, 3D TV, internete bağlanabilen Smart TV, akıllı tahta, IP tabanlı interaktif otel TV, transparan LCD, Android tabanlı TV ve set-üstü”nü sergiliyor.

8 MİLYON HEDEFİNE ULAŞILDI HEDEF 10 MİLYON

Vestel”in Türkiye”de bir, Avrupa”da ise ikinci tüketici elektronik firma konumunda bulunulduğunu, geçen sene hedefledikleri 8 milyon TV ihracatına ulaştıklarını belirten Vestel Pazarlama ve Ürün Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı Ömer Hakan Kutlu, 2012 yılındaki hedeflerini 10 milyon TV olarak açıkladı. Kutlu yaptığı açıklamada, “Geçen sene 8 milyon TV ihracatı yaptık. Bu bir hedefti ulaştık. Vestel olarak bu hedefi bu yıl 10 milyon TV”ye çıkardık” dedi.

Avrupa”dan sonra Güney Amerika ile Asya ülkelerine de açılma kararı aldıklarını söyleyen Hakan Kutlu, “Biz zaten Avrupa”ya ihracat yapıyoruz. Firma olarak artık Güney Amerika ile Asya ülkelerine açılma kararı aldık. Yeni pazarlarla ihracat sayımızı daha da yükselmek istiyoruz” diye bilgi verdi.

Hakan Kutlu, CEBİT fuarının kendileri için çok önemli olduğunu, bu nedenle her yıl katıldıklarını söyledi. Kutlu, yeni ürünlerinin ziyaretçiler tarafından ilgiyle incelendiğini ve beğenildiğini, yeni müşteriler kazandıklarını belirtti.

kaynak:haberler.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here