Yeni nesil ekranlar baş döndürüyor

0
968

Ekranlar sahiplerini koltuğa çivileyek: Uzaktan kumandalar, mauslar tarihe karışıyor, kimi arkasını gösteriyor, kimi içini, kimi elle kimi gözle kontrol edilebiliyor

Bu ekranlar görenleri hayrete düşürüyor!

Teknolojinin hızı, takip edenleri de yormaya başladı. Apple Leap Motion teknolojisini piyasaya sürmeye hazırlanırken transparan televizyonlar evlerin gözde araçları olmaya aday.

Macintosh teknolojisi, iPhon, iPad’lerin ardından evler için akıllı ekranlara mı yöneliyor sorusunun cevabı, son günlerde görüntüleri hayranlık uyandıran Leap Motion televizyonu gündeme getirdi. iPad ve iPhonlarda dokunmayı, Mac ekranlarında ise klavye ve mausu tarihe gömen Leap Motionlar uzaktan el hareketleriyle yönetilebilen teknolojiye sahip. Televizyon-Kişisel bilgisayar karışımı Leap Motion ekranlarda, yeni nesil oyunları herhangi bir araca gerek kalmadan ellerimizi-parmaklarımızı kullanarak oynayabileceğiz. Aynı ekranla internet bağlantısı hızı diğer bilgisayarlara göre daha da artarken veri depolama alanı konusunda Mac destekli aygıtlar devreye girecek.
Yeni nesil ekranlar içinde el kol, parmak hareketlerinin yanısıra köz hareketlerini algılayan teknolojiler de geliyor. Bu

/ / / / / /

teknolojilere en çok ilgi ABD’de görülürken, ekranları şimdilik engellilerin eğitiminde kullanılıyor

CAM TV LER GÖRÜCÜYE ÇIKTI

Daha önce Samsung tarafından geliştirilen şeffaf (Transparan) televizyonlar teknoloji pazarında kendine yer arıyor. Kalınlığı 5 milimetreye kadar düşen cam ekranlar yüksek kalitede çözünürlülüğe sahip yayınları iletmeye imkan verirken küçük mekanlarda fazla yer kaplamaması dikkat çekiyor.

kaynak: turkiyegazetesi.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here